Zloděj zabil pošťačku na pobočce! Pošta zaplatí rodině odškodné

Martin Balhar

Jeden milion korun. Tak vysoké odškodné musí Česká pošta vyplatit pozůstalým po zavražděné pracovnici. Poštu žalovali manžel a dva synové zemřelé ženy. Pobočka pošty ve Skřipově na Opavsku, kde se vražda odehrála, podle soudkyně nebyla dostatečně zabezpečená.

Na poště, kde zavražděná úřednice pracovala jako jediná, chyběl kamerový systém a alarm byl dva metry vysoko. Podle právní zástupkyně příbuzných se vražda nemusela stát, kdyby tyto bezpečnostní prvky pošta zajistila.

Pošta totiž podle kolektivní smlouvy musí zajistit svým zaměstnancům bezpečnost. V té době navíc byla na severu Moravy loupežná přepadení častější. Společnost se ale brání tím, že žádné bezpečnostní předpisy neporušila a nezanedbala.

Žádost o odškodné na začátku roku smetl ze stolu Obvodní soud pro Prahu 1. Příbuzní se ale odvolali.

Případ se stal 30. září 2013. 28letý obyvatel Skřipova poštovní úředníci podle obžaloby několikrát udeřil tupým předmětem do hlavy. Žena na místě zemřela. Útočník pak z trezoru sebral 200 tisíc.

Pachatele policisté vypátrali až po deseti měsících. Loni ho Vrchní soud v Olomouci poslal na devatenáct let do vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek