Zloděj ukradl keramická prasátka s 50 tisíci! Pak udělal velkou chybu

Bizarní krádež na Slovensku

Spořivá žena ze Skutče si peníze schovávala do třech keramických prasátek tak dlouho, až v nich měla padesát tisíc korun. Porcelánoví čuníci byli v bezpečí až do chvíle než se rozešla s přítelem.

Muž moc dobře věděl, kde prasátka krmí, a tak k ženě vyrazil. Vyšplhal po hromosvodu, přeskočil na balkón a dostal se dovnitř. Využil chvíle, kdy nikdo nebude doma. „Do bytu se dostal přes nezajištěné balkónové dveře,“ uvedl mluvčí policistů Jiří Tesař.

Krádež šla hladce. Porážku vykrmených prasátek plánoval ale až doma. Jenže když po hromosvodu slézal, jedno mu vyklouzlo na zem a po několikametrovém pádu se rozbilo.

To ho tak rozčílilo, že nejenže po sobě nezametl stopy, ale dokonce peníze nechal mezi střepy. Bylo to skoro sedm tisíc korun. „Kromě peněz muž v bytě odcizil i fotoparát,“ doplnil mluvčí.

Dlouho se ale ze snadno nabytých peněz neradoval. Žena tušila, kdo by mohl být zlodějem a řekla to policii. Muž se sice ke krádeži přiznal, ale tvrdil, že v prasátkách bylo rozhodně méně. Na svou obhajobu řekl, že měl problémy a byl bez koruny. Krádež pokladniček ho nakonec nejspíš přijde draho. Může strávit ve vězení pět let.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek