Zima neřekla poslední slovo, do Česka přijde vichřice a nový sníh

Sněženky

Po několikadenní oblevě se zase vrací zima. Podle meteorologů bude zítra foukat velmi silný vítr a také bude hustě sněžit. „Dnes připadlo 5 centimetrů, zítra má dalších 15. Budeme lyžovat na prašanu,“ pochvaluje si Zina Plchová ze Ski resortu Černá hora – Pec.

„Na horách bude foukat velmi silný vítr a to v nárazech až 110 kilometrů v hodině, to už je síla vichřice,“ potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová. Reálně opět hrozí sněhové jazyky a zaváté silnice. Sněhové pluhy, radlice a frézy tak budou opět potřeba.

A co se týká lyžařů, jako by jim chtěl Svatý Petr připravit i pro poslední měsíc lyžařské sezóny ty nejlepší podmínky. Po tajícím sněhu už ve středu nebylo ani památky. Sjezdovky byly umrzlé a bez toho nejteplejšího oblečení ze šatníku se lyžaři neobešli.

Jenže ani to nevydrží příliš dlouho, už v neděli večer se opět zatáhne a dešťové mraky mohu zkazit radost dětem z těch okresů, kde začínají příští týden jarní prázdniny.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek