Žhář znovu udeřil, vyděšeným lidem stály v cestě zamčené dveře

V Praze v noci hořela auta - 6

Sklepy panelového domu už vyhořely, žhář se teď přesunul do nejvyšších pater.Podpálenou skříň hasil i muž, který chce zůstat v anonymitě. S hadicí plameny krotil hodinu po nedělní půlnoci.

Hasiči už potvrdili, že požár někdo založil schválně. Obyvatelé domu se nechtějí smířit s tím, že příště to může být i u jejich dveří. Někteří už mají v pohotovosti hasicí přístroje i další vybavení.

Neznámý žhář zapálil už dvě sklepní kóje, auto, dva kontejnery i botník ve čtvrtém patře. Zdá se, jako by měl klíče od hlavního vchodu.

Podle psychologů to nemusí být psychicky nemocný člověk. „Pachateli mohou být stejně tak čtrnáctiletí chlapci jako někdo, kdo se chce pomstít nebo má nevyřízené účty,“ míní psycholog Jan Lašek.

Mezi lidmi se mluví o sporech s domovníkem, anebo taky všechno může být úplně jinak. Obyvatelé se proto teď okolo sebe dívají častěji než obvykle. Škoda, kterou žhář způsobil, se už blíží k půl milionu korun.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek