Ženu ve Zlíně zranil slon. Policie už ví, jestli za to někoho obviní

Sloní mládě z ostravské zoo

Tak neobvyklý případ zlínští policisté snad ještě nevyšetřovali. Slon letos v květnu krátce po příjezdu cirkusu do města zranil ženu. Podle svědků zvíře krmila, a to bylo nejspíš zvědavé, co má seniorka v kabelce. Slon ženu zvednul do dvoumetrové výšky, pak popruh praskl a seniorka si při pádu zlomila nohu.

Policisté začali kuriózní případ vyšetřovat jako trestný čin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Nakonec ale nikoho neobvinili.

„Šetřením policie bylo zjištěno, že se ve věci nejedná o trestný čin či jiné protiprávní jednání,“ řekla TV Nova mluvčí zlínských policistů Lucie Javoříková.

Sloni totiž byli za elektrickým ohradníkem. Nic na tom nemění ani fakt, že pracovníci cirkusu tehdy ještě nestihli postavit o pár metrů dál dřevěné oplocení. Navíc ženu prý upozorňovali, že u slonů nemá co dělat. A to potvrdili i svědci.

„Ve věci bylo vyhotoveno meritorní rozhodnutí, které bylo zasláno oprávněným osobám, dosud však celá věc nenabyla právní moci,“ dodala policejní mluvčí Javoříková.

Zatím to tak vypadá, že na soud vůbec nedojde. Přesto, pokud by nějaká ze stran podala trestní oznámení, policie by se případem začala znovu zabývat.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek