Žena se narodila bez vaginy. Nechala si ji udělat z ryby

Danielle Lessnau

Žena narozená bez vagíny, byla první na světě, komu byly genitálie chirurgicky rekonstruovány pomocí rybí kůže.

Jucilene Marhinová z Ceará v Brazílii podstoupila v dubnu loňského roku neovaginální plastiku. Narodila se s Mayer–Rokitansky–Kuster–Hauserovým syndromem (MKRH), vadou která ženám mimo jiné znemožňuje mít děti.

Operace, která se uskutečnila na Spolkové universitě v Ceaře, zahrnovala vytvoření otvoru v místě, kde měla mít paní Marinhová vagínu a vložením genitální formy lemované kůží sladkovodní ryby tilápie. Rybí kůže se absorbovala do těla a vytvořila tak tkáň, která prochází vaginálním traktem.

Podle Dailymail.co.uk paní Marinhová strávila v nemocnici tři týdny a byla první ze čtyř pacientů, kteří podobnou rekonstrukci podstoupili. Myslela si, že nikdy nebude mít důvěrný vztah, což jí způsobovalo hluboké deprese. Nyní je nadšená výsledkem. Dokonce mohla mít poprvé sex se svým čtyřiadvacetiletým přítelem Marcusem Santosem.

„Byla to skvělá chvíle, protože vše perfektně fungovalo. Nepociťovala jsem žádnou bolest, ale jen spoustu potěšení a spokojenosti,“ řekla Marinhová. „Všechno se mi zdálo citlivé, správné a normální. Bylo to naprosto přirozené, jako by to tam bylo vždycky,“ dodala.

Přestože se s MRKH narodila, lékaři jí diagnostikovali vadu až v 15 letech. Měla normální pubertu a dokonce i menstruační křeče, ale menstruaci žádnou.

„Když jsem to zjistila, hodně jsem plakala. Myslela jsem si, že můj život skončil. Vždycky jsem snila o tom, že budu mít děti. Musela jsem přijmout fakt, že už to nebude možné,“ řekla Marinhová.

Po operaci zažila menší vnitřní krvácení, ale lékaři jí řekli, že do konce roku bude moci mít sex. „Je to skvělý pocit, mít vagínu, kterou většina žen považuje za samozřejmost,“ uzavřela své vyprávění Marinhová.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek