Žena půjčila auto známému bez řidičáku, policie jí ho zabavila

Brněnští kriminalisté zadrželi osm osob podezřelých z výroby a distribuce pervitinu

Třicátníka, který nikdy neměl řidičák, zastavila hlídka mezi Uhřicemi a Dambořicemi na Hodonínsku. Policisté zjistili, že muž má už pátý zákaz řízení. Ten poslední mu bude končit v roce 2021.

„Protože tento řidič se podobného jednání dopouštěl opakovaně, rozhodli se policisté toto vozidlo zajistit a soudu podáme návrh na propadnutí,“ řekl mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Auto zabavili policisté několik dnů před tím i ženě, která ho půjčila čtyřiadvacetiletému mladíkovi. Přitom podle policistů věděla, že její známý nemá řidičský průkaz a soud mu na tři roky zakázal řízení protože za volant sedl pod vlivem drog.

„Řidič, který byl policisty kontrolován, se na jejich výzvu odmítl podrobit dechové zkoušce, testu na drogy i lékařskému vyšetření,“ dodal policejní mluvčí Zámečník.

A v zabavování vozidel, která řidiči opakovaně používají k páchání trestných činů, bude policie pokračovat. Oba řidiče i majitelku auta obvinili policisté z maření výkonu úředního rozhodnutí. Za to jim hrozí až dva roky vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek