Žena nejedla, břicho jí ale rostlo! Lékaři vyoperovali 33kilový nádor

Vicki Perez

Mladá žena zjistila, že něco není v pořádku, když začala držet dietu. Zatímco v obličeji, na rukou, nohou i přes zadek hubla, břicho jí stále rostlo. Došlo to až do takové situace, kdy Mexičanka nemohla chodit, aniž by se opírala o hůlku. Informoval o tom portál Daily Mail.

Když se konečně odhodlala dojít do nemocnice, lékaři jí sdělili, že má v sobě obří nádor. Cysta, která vznikla na vaječníku, zabírala 95 % břišní dutiny. Tlačila na její orgány, takže nemohla dýchat a kvůli omezenému přísunu krve hrozila zástava srdce.

Nakonec jí pomohli doktoři v Mexico City. Všechny ostatní kliniky se od případu distancovaly, obávaly se operace tak velké cysty. Když lékaři dostali nádor ven, vážil 33 kilogramů – jako kdyby nebohá žena čekala deset miminek. V průměru měřil 50 centimetrů, obvod čítal 157 centimetrů.

UPOZORNĚNÍ: Galerie obsahuje neupravené fotografie nádoru a operace! Citliví lidé by si ji neměli prohlížet!

„Podle dostupných informací jde o největší cystu, kterou kdy kdo odstranil, aniž by ji vypustil,“ uvedl doktor Erik Hanson Viana, který ženu operoval. „Pokud bychom nezakročili, nemohla by chodit, dýchat ani jíst. Už tak toho snědla málo, než se cítila plná, protože měla zmenšený žaludek,“ dodal.

Jen dva dny po operaci odešla 24letá Mexičanka z nemocnice po svých. „Když jsme ji viděli o půl roku později, abychom zkontrolovali, jak se hojí jizva, neměla žádné problémy a byla plně vyléčená. Stála rovně a chodila bez hole,“ uzavřel lékař.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek