Žena investorka, nový a exotický živočišný druh?

Ilustrační foto

Investice jsou jedním ze způsobů, jak si vytvořit finanční rezervu nejen pro klidné stáří. Jsou spíš doménou mužů, ženy se k tomuto oboru dostaly až o poznání déle, a proto se o nich málo ví. V průměru se ženy dožívají o pět let více než muži, proto musí mít i větší rezervu, chtějí-li pobírat stejnou rentu jako muži.

Ženy prý upřednostňují dlouhodobé investice s nižším, ale stálým výnosem a mnohem více si investice prověřují. Z jednoho výzkumu dokonce vyplynulo, že měly lépe rozložené portfolio a v průměru dosahovaly až o 17 % vyššího výnosu než jejich mužské protějšky.

Mezi známé české investorky patří například Margareta Křížová – podnikatelka, která má ráda netechnologické start-upy a je partnerkou ve společnosti CEAG. Její podnikatelské záměry ale nebyly vždy úspěšné, zkusila to třeba s dekorativními polštáři – něco prodala, něco rozdala, zbytek má prý doteď doma. Bylo důležité to „prostě zkusit“.

Další ikonou mezi investorkami může být i Dana Bérová, která je spolumajitelkou společnosti Sanu Babu. Nějakou dobu působila i jako ministryně informatiky, v současné době spoluvlastní golfový klub na Slapech.

Investování nemusí být žádná velká věda. Můžete například investovat i do lidí – půjčit jim třeba peníze. Je to velmi jednoduché. Nemusíte dlouze studovat burzovní trhy, než se rozhodnete pro svoji první investici. Své peníze nemusíte nechávat ležet v bance, ale můžete je výhodně zhodnotit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek