Zemřela láska Jamese Bonda i Vinnetoua. Herečce bylo jí 79 let

Karel Štědrý

O smrti slavné herečky informoval portál deníku Bild. Karin Dorová údajně zemřela v pečovatelském domě v Mnichově už v pondělí večer. Loni utrpěla těžká zranění, když ji na ulici srazila matka s kočárkem, a nedokázala se z nich zotavit.

Karin Dorová se narodila 22. února 1938 v hesenském Wiesbadenu. Herečkou chtěla být už od dětství a k filmu se dostala v patnácti letech, nejdříve pracovala jako statistka, poté si zahrála několik epizodních rolí.

Ve stejném roce se seznámila s prvním manželem – režisérem Haraldem Reinlem, který byl o třicet let starší. Vzali se v roce 1954. Reinl ji často do svých snímků obsazoval, hrála především mladé nevinné dívky, které nezištně pomáhají hlavním hrdinům.

Proslavila se v 60. letech ve filmové sérii o Vinnetouovi. Ztvárnila postavu krásné indiánské dívky Ribanny, životní lásky „rudého gentlemana“. V dalších snímcích pak hrála menší role slečny Ellen a slečny Mabel.

Mezinárodní slávu Dorové vynesla role bond girl ve filmu Žiješ jenom dvakrát. Po boku Seana Conneryho se objevila v roli zrzavé agentky Helgy Brandtové. Od 70. let pak její kariéra stagnovala.

S Reindlem se rozvedla na konci 60. let, na začátku těch 70. si pak vzala kaskadéra Günthera Schmuckera. Ve stejné době onemocněla rakovinou, kterou ale dokázala porazit. I její druhé manželství brzy skončilo, potřetí se Dorová vdala v roce 1988 vzala si producenta George Robothama.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek