Zemřel Břetislav Slováček, novinář z filmu Rozpuštěný a vypuštěný

Julius Julek Neumann

Divadelní herec Břetislav Slováček se narodil 7.7.1948 v Praze. Slováček se celý svůj život věnoval divadlu, před kamerou se objevoval spíše ve vedlejších rolích. Vystudoval herectví na DAMU, své první angažmá měl v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Jednu ze svých prvních titulních televizních rolí ztvárnil s herečkou Eliškou Balzerovou, šlo o inscenaci Břetislav a Jitka.

Následně pětadvacet let působil v pražském Divadle na Vinohradech, kde odehrál několik desítek rolí. V devadesátých letech se stal členem hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce.

Zemřel 10.10. 2018 ve věku 70 let, o jeho úmrtí informoval jeho syn Jakub Slováček, sdělil portál novinky.cz. Televizní diváci si zesnulého herce mohou pamatovat například ze seriálů Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek nebo Křeček v noční košili, filmoví fanoušci pak z komedie dua Svěrák, Smoljak Rozpuštěný a vypuštěný. Jeho poslední televizní role byla v dramatu Nezvěstný režiséra Pavla Kačírka z roku 2003.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek