Zběsilá honička Trutnovem: Mladík skončil v zábradlí mostu! VIDEO

Ujížděli před policií na malotraktoru

Když se policisté kolem čtvrté hodiny odpoledne rozhodli zkontrolovat červený Fiat Punto, který jel směrem na Libeč, netušili, jakou zběsilost tím odstartují. Když vstoupili do silnice, aby auto zastavili, řidič na nic nečekal, otočil vůz a začal ujíždět zpátky do města.

Policisté auto začali okamžitě pronásledovat, během toho se jim podařilo zjistit, že je kradené. „Jednadvacetiletý řidič nereagoval na výzvy policistů k zastavení a za každou cenu se snažil ujet. Centrem města ujížděl rychlostí až 100 kilometrů v hodině,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

A šlo o skutečně nebezpečnou jízdu, mladík v hustém provozu kličkoval a projížděl kruhové objezdy v protisměru. Vytrvalé policisty se mu ale setřást nepodařilo.

„Na konci Trutnova nezvládl průjezd pravotočivé zatáčky a havaroval do zábradlí. On i jeho devatenáctiletá spolujezdkyně byli zadrženi a převezeny k lékařskému ošetření do místní nemocnice. Oba utrpěli zranění, řidič těžké a spolujezdkyně lehké,“ popsala mluvčí.

Kromě toho, že v noci na neděli nedaleko Hořic ukradl auto, zjistili policisté, že během dne mladík ukradl také pohonné hmoty za téměř 1500 korun. Už v minulosti byl přitom za podobnou trestnou činnost odsouzen. „Mladík nikdy nevlastnil řidičský průkaz a již v minulosti mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, který však nadále nerespektuje,“ dodala Pižlová. V současnosti je podezřelý ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek