Žárlivec, který napadl ve škole těhotnou přítelkyni, je ve vazbě

Rvačka

Mladíka policisté podezřívají z trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví a krádež. Trestní stíhání policejní komisař zahájil v pátek. Státnímu zástupci dal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Ten v neděli soud akceptoval a mladík bude na proces čekat v cele.

„Za trestné činy ublížení na zdraví, krádež a výtržnictví mu v případě, že bude uznán vinným, hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ prozradila mluvčí plzeňských policistů Hana Kroftová.

K útoku na studentku došlo ve čtvrtek před polednem na Střední odborné škole profesora Švejcara v Plzni. „V inkriminovanou dobu přišel jako návštěva jednadvacetiletý muž za svoji přítelkyní. Studentku v době přestávky oslovil ve třídě, ze které spolu odešli do jiných prostorů školy,“ popsala začátek incidentu policejní mluvčí Kroftová.

Mladík pak dívce vytáhl z kapsy její mobil, odmítal ji ho vrátit a nakonec dívku napadl a několikrát praštil. Útočil i přesto, že dobře věděl, že je jeho přítelkyně těhotná. Záchranáři ji po útoku odvezli do nemocnice, naštěstí dívka vyvázla bez větších zranění a byla převezena jen na pozorování.

Spolužáci TV Nova řekli, že důvodem útoku byla žárlivost. Dívka se s mladíkem měla krátce před čtvrtečním útokem rozejít, to ale dotyčný odmítal akceptovat.

Potom, co na místo svědci zavolali policii, měl mladík vyskočit oknem a měl se snažit utéct. Dlouho ale před policisty neprchal, chytli jej přibližně po 20 minutách.

Podívejte se na reportáž o napadení ve škole:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek