Zaparkoval kamion na kolejích a utekl, do vozu narazil vlak s lidmi!

Nevolnost ve vlaku

Řidič makedonského kamionu nejprve vjel na přejezd (i když blikalo červené světlo) a pak mezi spuštěnými závorami zastavil. Z kabiny vyskočil a utekl jen několik sekund před tím, než se přiřítil rychlík s 65 cestujícími.

„Vlak jel rychlostí asi 50 kilometrů v hodině, brzdil už do stanice, naštěstí se nikdo z cestujících nezranil,“ sdělila mluvčí policie Lenka Burýšková.

Škoda na kamionu je přes dva miliony, na kolejích a vlaku dalších 400 tisíc. Policisté pravděpodobně řidiče obviní z obecného ohrožení se sazbou až pět let ve vězení.

Naprostý hazard se životy lidí předvedli i tři řidiči na přejezdu ve Vysokém Mýtě. Všichni projeli na červenou a jen těsně před přijíždějícím vlakem. Poslední kamion v řadě závory odřely a vlak za ním projel po třech vteřinách. Je otázkou, jestli se hazardéři poučí. Pro někoho totiž pětitisícová pokuta a zákaz řízení na půl roku nejsou nijak zvlášť vysokým trestem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek