Záhadná vražda! V Labi našli mrtvolu, i po letech policie tápe

Nešťastný konec pátrání po starostovi

Uplynuly přesně tři roky od chvíle, kdy středočeští policisté vyjížděli k nálezu mrtvého muže v Dolních Beřkovicích. Muž nebyl v pátrání a neměl u sebe žádné doklady, a tak museli jeho totožnost zjistit až podle otisků prstů.

Kriminalisté zjistili, že šlo o cizince. Muž se jmenoval Marcin Jaroslaw Bala, pocházel z polského Gdaňsku a bylo mu 41 let. Nařízená pitva potvrdila, že ho někdo zavraždil. Doba úmrtí se ale s nálezem neshodovala, byla určena na několik týdnů předtím.

Marcin ale zřejmě v Česku žil – i kvůli podezřením z krádeže šperků a peněz, kterých se měl dopustit v bývalé práci v Polsku. Od konce července 2013 pobýval v pražských Strašnicích, k Mělnicku měl ale vztah, protože jeho otec tam na konci 80. let pracoval.

„Víme, že navštěvoval herny. V tomto prostředí by jeho pohyb mohl někdo zaznamenat,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Naposledy byl viděn 20. března, tedy necelý měsíc před nálezem jeho bezvládného těla.

Muž na sobě měl černé sportovní oblečení a trekové boty, proto se kriminalisté domnívali, že mohl před vraždou jet na kole. To se ale zatím nepodařilo najít, ve sportovním navíc prý Marcin chodil poměrně často.

„Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění okolností úmrtí muže, k čemuž by zejména mohlo přispět zjištění, kde se vyskytoval, s kým se stýkal a jaké aktivity provozoval po celou dobu svého pobytu v ČR,“ doplnila Pučelíková. Hledají tak kohokoliv, kdo by muže poznal.

Marcin měřil asi 185 centimetrů, vážil 90 kilo. Byl robustní postavy a chodil kolébavě. Měl kulatý obličej, krátce střižené blond vlasy s čelními kouty, hnědozelené oči a na tvářích pihy. Nosil dioptrické brýle a mluvil polsky. Pokud byste muže znali, kontaktujte policii na lince 158.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek