Záhada Mánesova obrazu: Skrývá tajemství, které má řešit kriminálka

Obraz Františka Kupky Série C I.

Dlouhá desetiletí byl obraz v soukromých sbírkách. Teprve před pár týdny se kastelánovi ozvala majitelka a pochlubila se tímto Mánesovým skvostem. „Veřejnost ten obraz neviděla nikdy, nikdy se nevystavil na žádné výstavě, nevěděla o něm ani Národní galerie,“ přiznal kastelán Martin Váňa.

Nikdo nedokáže říct, jaké dvě ženy Mánes na plátně zvěčnil. Kastelán ale spekuluje, že žena vpravo by mohla být malířova tajná láska. „Vzpomněl jsem si na kresbu Karoliny O‘ Hegertiové, což je dívka, která pobývala zde na tomto zámku, co by blízká příbuzná Silva Tarouků,“ svěřil se.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Mar2017/1980974.jpg?d41d

Záhadná zrzka navíc až nápadně připomíná postavu z jiného Mánesova obrazu nazvaného Josefína. Až do teď se přitom mělo za to, že Josefínou byla některá z benátských hereček poloviny 19. století, nebo služebná u Mánesů. Díky tomuto obrazu do hry vstupuje urozená Karolína. „Ta rodová nerovnost nedovolila k nějakému naplnění té lásky,“ prohlásil kastelán.

Záhada nedá odborníkům spát a chtějí proto pátrat dál. Do hry majív plánu zapojit i zkušené kriminalisty, kteří by jim pomohli vyřešit záhadu neznámé ženy na obraze.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek