Zachraňte dítě z jeřábu, volali lidé. Hasiči se po příjezdu museli smát

Nehoda jeřábu

Měl to být obyčejný den na stavbě, pro pracovníky z pražských Střešovic ale začal opravdu netradičně. Hned ráno na místo dorazili hasiči a ptali se po dítěti v nouzi. Brzy se ale ukázalo, že výjezd byl naprosto zbytečný.

„Dvě jednotky vyjely k ohlášené záchraně dítěte na stavebním jeřábu v pražských Střešovicích. Na místě bylo zjištěno, že se nejedná o dítě, ale o ženu pracující jako jeřábnice,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.

K omylu došlo zřejmě kvůli menšímu vzrůstu zaměstnankyně. „Lidé měli pocit, že vidí dítě, které leze na jeřáb. Byla to ale žena,“ dodal. Další pracovníci svou kolegyni usilovně bránili s tím, že opravdu na stavbě pracuje a na jeřáby má povolení lézt.

Ačkoliv byl tak výjezd hasičů nakonec zbytečný, nutno upozornit, že lidem nebyl osud „dítěte“ lhostejný. A je hezké, že přivolali pomoc.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek