Záchranáři dostali k testování vůz BWM, nehody se nebojí

Při nehodě policejního vozu byl Vladimír Kruliš

Zbrusu nový bavorák v barvě záchranné služby bude už za pár dnů jezdit po Brně. Rozhodně to není trhač asfaltu, maximální rychlost má 150 kilometrů v hodině a záchranáři ho budou využívat hlavně v městském provozu.

Nový záchranářský elektromobil je vybavený přídavným spalovacím motorem, takže ujede 350 kilometrů. Jedno nabití mu trvá tři hodiny.

Brněnský autosalon půjčil vozidlo zdarma k testování. Poprvé to skončilo pěknou ostudou. Policejní sporťák za čtyři miliony skončil rozbitý v potoce a na místě spolujezdce seděl hradní protokolář Vladimír Kruliš. Ten zatím o svezení v záchranářském voze nejeví zájem.

Ředitel záchranné služby Milan Klusák se podobné ostudy nebojí. Civilisté ve služebních vozech jezdí jen jako pacienti, nebo jejich doprovod. A nehody se prý stávají každému.

„Je potřeba počítat s tím, že v dnešním provozu auta bourají a je klidně možné, že se to stane i tomuto autíčku,“ reagoval Klusák.

Firma, která vozidlo vlastní, je na podobnou situaci připravená a slibuje, že případné poškození vozu nebude stát záchranáře ani korunu. „Cena je 1 300 000 pokud dojde k nehodě, tak od toho máme pojišťovny,“ vysvětlil marketingový ředitel autosalonu Miloš Vránek.

Stejným způsobem se řešila i nehoda policejního sporťáku. Během několika týdnů dostala policie náhradní a ten teď bude vracet. Uplynula totiž půlroční lhůta na testování.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek