Záchrana tygra se strašně zvrtla, zvíře rozdrtil bagr! VIDEO

Tragédie v zoo

Bengálský tygr se do hledáčku zaměstnanců Corbettova národního parku v Indii dostal poté, co zaútočil na dělníky ve zdejším kamenolomu a dva zabil, píše portál IFLscience.com.

Bylo proto rozhodnuto, že dravce je třeba vystopovat, zneškodnit a odvézt hlouběji do parku, kde by už nikoho neohrožoval. Strážcům parku se opravdu podařilo tygra vystopovat a vpálili mu do kožichu šipku z uspávací pušky.

Jenže pak se všechno ošklivě pokazilo. Přivolaný bagrista totiž místo toho, aby omámeného predátora naložil na lžíci stroje, zpanikařil a kovový naběrák místo toho tygra rozdrtil.

Ještě tu noc zvíře zemřelo. Podle oficiální zprávy byla na vině infekce a přidušení, ale podle ochránců zvířat úřady lžou a maskují zranění, která zvíře utrpělo kvůli nešikovnosti bagristy.

Případ vyvolal hodně pozornosti i kvůli tomu, že bengálští tygři jsou na seznamu ohrožených zvířat a také jsou indickým národním zvířetem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek