"Zabiju vás!" křičel muž v pražské prodejně. Pak vytáhl pistoli

Po jedenácté dopoledne do obchodu s rýbářskými potřebami přišel podezřelý muž, který si zde podle slov majitele obchodu a prodavače chtěl odložit igelitové tašky.

Když mu to muži nechtěli dovolit, začal všem přítomným vyhrožovat smrtí. V obchodě byla i dcera majitele (1,5). Agresora se mužům podařilo vystrkat z prodejny na ulici, kde na ně dvakrát vystřelil z plynové pistole. Ani jednou se však netrefil a k tomu celý venkovní incident už sledovali muži zákona.

Kriminalisté náhodně projížděli kolem. Když spatřili, co se před prodejnou děje, střelce zpacifikovali a přivolali posily.

„Zcela náhodně jsme projížděli okolo a celé jsme to viděli. Zakročili jsme a s pomocí donucovacích prostředků jsme situaci dostali pod kontrolu. Celý případ nadále prošetřujeme,“ sdělil zasahující kriminalista Jan Kloubek.

Video ze zkroku v Holeovicch – zpacifikovni stelce. pic.twitter.com/zMYcivxapA

— Policie R (@PolicieCZ) 7. nora 2018

„Na policii byla ohlášena potyčka v ulici Dukelských hrdinů, která skončila výstřelem jednoho z účastníků z plynové pistole,“ uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Byl to však přávě střelec, kdo nakonec skončil v nemocnici. „Muž ve věku 52 let si stěžoval na bolest ramene. Z preventivních důvodů byl proto převezen do nemocnice. Žádná další zranění z místa hlášena nemáme,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek