Za vraždu školačky (†14) v Doubici hrozí muži výjimečný trest

Vražda a pokus o vraždu v Doubici - jednání o vazbě

„Je to případ, který se v dějinách kriminalistiky příliš neobjevuje. Je to osoba, která je mimořádně nebezpečná,“ komentovala případ zmocněnkyně pozůstalých Klára Slámová.

Minulou neděli měl zavraždit v chalupě v Doubici Kristýnku (†14), Míšu (16) téměř zabít. Jak se případ stal, policie neřekla. Podle informací TV Nova mladší z dívek měl zavraždit uvnitř a starší s těžkými zraněními pak našli deset kilometrů za Doubicí.

„Ten skutek, nebyl ojedinělým náhodným případem. Ten člověk si to, k čemu následně došlo, velmi pečlivě plánoval,“ doplnila Slámová. „Vraždu spáchal s rozmyslem, spáchal ji na dvou osobách,“ komentoval případ státní zástupce Lukáš Otipka.

„Nechtěl někoho zavraždit ani svým jednáním nepředpokládal, že by mohl někoho zbavit života,“ uvedl obhájce Zdeněk Pánek.

Podle okolí ho prý přitahovaly mladé dívky. Na internetu se chlubí jejich fotkami. Jedna z nich TV Nova poskytla exkluzivní rozhovor. „Já jsem ho tenkrát viděla jako slušnýho člověka no. Tichá voda břehy mele. Je to šok, je to šok,“ uvedla v rozhovoru.

Dívkám nabízel focení, vyjížďky na koních, které měl v Doubici, a cestu k nim si dokázal najít i ve finanční sféře, v níž působil.

„Umí tu situaci vypracovat tak, aby působil v té společnosti absolutně zařazen. Takže málo těch pachatelů je takových, že by si na ně lidé ukazovali,“ vysvětlila dětská policejní psycholožka Jiřina Věchtová.

Teď mu hrozí až doživotí. Hrůzný případ i to, jak své děti ochránit a čeho si všímat, budou podrobně rozebírat zítřejší Střepiny.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek