Za obří spoušť hrozí turistovi 15 let vězení! Byl to jen výlet, brání se

Požár lesa na Jičínsku - 2

Policejní hlídky byly muži v patách už třicet minut poté, co majitel zemědělského družstva nahlásil, že se někdo dobývá do skladů. Pouhá půl hodina ale stačila k tomu, aby sklady sena a slámy, stejně jako přilehlá pole, pohltil oheň.

Podle hasičů muž páchal škody a zapaloval vše, co měl po ruce, i během útěku. Nakonec ho ale hlídka dopadla. Zatímco jeden z policistů nasazoval cizinci (30) pouta, druhý musel běžet hasit. Oheň se šířil tak rychle, že málem pohltil i policejní vůz.

Hasit muselo dokonce i letadlo.“Škoda je šestimilionová,“ sdělila TV Nova mluvčí policie Lenka Burýšková. Požár dohoříval tři dny, zemědělec motiv cizince, kterého nikdy předtím neviděl, nechápe.

Cizinec nezkrotl ani v cele. Jeho agresivita donutila policisty několikrát zasáhnout a nakonec i zavolat lékaře, aby běsnícího muže zkrotil sedativy. Muž motiv nevysvětlil, dodnes se nepřiznal, s kriminalisty ani tlumočníkem nekomunikuje. Důkazů přesto bylo natolik, že je už vyšetřování u konce.

Zpočátku byl případ prošětřován jako poškození cizí věci se sazbou maximálně tři roky, státní zástupce teď ale dostane na stůl trestný čin obecného ohrožení se sazbou až 15 let.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek