Z vysoké ceny másla lidé šílí, ušetřit se dá třeba díky sádlu

Fronty na máslo

Z vysoké ceny másla lidé v těchto dnech doslova šílí. Dokazuje to video z Uherského Hradiště, které se objevilo na internetu.

Jeden z obchodních řetězců dnes zlevnil máslo na 45 korun. V poslední době se totiž cena za kostku másla blíží k šedesáti korunám, lidé tak mohli ušetřit i více než deset korun za čtvrt kilogramu. Máslo mizelo před očima, prodavačky je nestíhaly ani vybalovat z krabic.

Levnější alternativou však může být i sádlo. Čtvrt kilogramu stojí do 15 korun. Už naše babičky věděly, že buchty jsou nejlepší právě ze sádla. To se používá i do slaných pokrmů.

Řízky smažené na sádle jsou prý mnohem zdravější a chutnější. Sádlo totiž neobsahuje barviva ani dochucovadla. Podle kuchařů se navíc nepřepaluje.

Hlavní složkou sádla je kyselina olejová, ta má vysoký bod přehřátí a tak vydrží i velmi vysoké teploty, aniž by se měnila kvalita. Můžeme jen doufat, že cena sádla nebude stoupat stejně jako cena másla.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek