VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA: Do Česka přijel člen britské královské rodiny! Co stojí za jeho návštěvou?

Do českého Senátu zavítal syn britské královny Alžběty II. – princ Edward. A měl velmi důležité poslání! Změnil totiž život hned stovce studentů. Dostali ocenění přímo z jeho rukou. Jedná se o prestižní zlaté ocenění vévody z Edinburghu (DofE), kterým britská královská rodina podporuje mladé lidi do 24 let.

Tento program založil Edwardův otec princ Phillip už v roce 1956. Zájemci mohou dosáhnout na tři úrovně ocenění, které se od sebe liší délkou trvání i obtížností. Studenti si vždy volí vlastní cíl a jejich mentoři z DofE pouze hlídají, jak ho zvládají naplnit. V České republice má cena 23 let trvající tradici. Dnes se zapojuje už přes 170 zařízení a 2500 studentů.

Ocenění si studenti vysloužili za svou píli v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví nebo uskutečnění dobrodružné expedice. Pokud ho získají, může jim velmi pomoci při studiu na prestižních školách.

„Doufám, že se toto ocenění stane vstupenkou do budoucí kariéry a že se vám na vaší cestě podaří ovlivnit spoustu dalších lidí,“ popřál oceněným princ Edward. Jeho přáním je, aby se v České republice projektu účastnilo více mladých lidí. Studenti se shodli na tom, že nasbírali mnoho zkušeností. Projekt a ocenění jim prý doslova změnili život.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek