Výzvy pro Jágra ožívají! Co může v příští sezóně překonat?

Matthew Tkachuk a Jaromír Jágr

Na Wayna Gretzkyho, který vládne historickému pořadí kanadského bodování NHL, už Jágr asi nedosáhne. Ztrácí na něj více než devět stovek bodů.

Pokořit by však mohl jinou kanadskou legendu. Gordie Howe odehrál v NHL úctyhodných 1767 utkání. Jágr je sice momentálně v této statistice až na čtvrtém místě, ovšem na Howea ztrácí jen 56 zápasů. Což by měl, pokud se mu budou vyhýbat zdravotní potíže, překonat. Na třetím místě je momentálně Ron Francis, na nějž chybí Jágrovi dvacet duelů, druhého Marka Messiera by dohnal v případě, pokud by odehrál 45 střetnutí.

O Jágrově dlouhověkosti se mluví snad ve všech koutech světa, kde jeho jméno alespoň zaslechli. Do NHL naskočí v pětačtyřiceti letech. Navzdory tomu se najdou hokejisté, kteří hráli ve slavné soutěži v ještě vyšším věku. Absolutní hvězdou je Gordie Howe, hrál ještě jedenáct dní po svých 52. narozeninách. Jágr by ale mohl zaútočit na „bednu“. Třetí je totiž gólman Maurice Roberts. Branku Chicaga hájil ještě v 45 letech 345 dnech. Tenhle mezník má Jágr šanci překonat příští rok v únoru.

Teoreticky by mohl český matador zaútočit na druhé místo Gordieho Howea v historickém pořadí střelcůů. Musel by však nastřílet 36 gólů. aby jej dohnal. Na třetího Messiera v pořadí nahrávačů mu pak chybí 44 asistencí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek