Výroba sýra v Sedlčanech skončí! O práci přijde skoro 300 lidí

Nakupování

Sýrárna by měla v Sedlčanech skončit už v květnu příštího roku. O jejím přesunu rozhodla francouzská firma, která tradiční sýry vyrábí.

Důvodem je sloučení dvou stávajících výroben. Sýry se tak budou podle společnosti dál vyrábět ve 130 kilometrů vzdáleném Hesově na Havlíčkobrodsku. V Sedlčanech by mělo přijít o práci 280 zaměstnanců. Vedení města se snaží celou situaci řešit.

„My jako město nemáme žádný nástroj ani kompetence, abychom tento záměr nějak zvrátili. Jednal jsem s Úřadem práce, jsou tady nějaké nabídky malého typu, ale některé jsou zásadnější,“ řekl TV Nova starosta Sedlčan Jiří Burian.

Společnost chce po ukončení výroby celý areál nabídnout k prodeji. Stovky lidí by tak možná o práci přijít nemusely.

„Když to chtějí zavřít, tak já říkám, ať hledají kupce teď a ne potom. Nejlepším řešením by bylo, kdyby to ten nový kupec koupil i s lidmi,“ myslí si starosta Burian.

Sýrárna v Sedlčanech denně zpracuje přes 160 tisíc litrů mléka. Odebírá je převážně od místních dodavatelů. Město má proto obavy, že po ukončení výroby sýrů budou v ohrožení i zemědělci z okolí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek