Vyhrál superbowl, porazil legendu. Přesto Foles asi bude muset odejít

I přes bilanci 13-3 před začátkem play-off, odborníci nedávali Orlům velké šance na úspěch. Důvodem bylo čerstvé zranění quarterbacka Carsona Wentze. Naštěstí pro Eagles, týmová dvojka Foles předvedl nejlepší výkony své kariéry. V Super Bowlu porazil hvězdu NFL Toma Bradyho a vysloužil si ocenění nejužitečnějšího hráče.

Nick Foles byl týmem Eagles draftován v roce 2012, poté přestoupil do týmu St. Louis a v roce 2015 podepsal kontrakt s Kansas City Chiefs. Do týmu se vrátil minulou off-season jako záloha, podepsal smlouvu na pět let za 27,5 miliónů dolarů s podpisovým bonusem 3 milióny. Za šest let jeho působení v NFL se potýkal s výkyvy své výkonnosti a ještě nedávno zvažoval ukončení kariéry. To tak na úvod.

https://www.youtube.com/embed/0DOflOjBVcc

Pak se ale stala věc, které se fandové Philadelphie děsili. Carson Wentz, opora a quarterback se zranil. Kvůli potížím s kolenem musel odstoupit během 14. kola základní části a dostal berle. Do play off museli Eagles nastoupit s náhradníkem. Jenže možná to byl ten pravý impuls pro Nicka Folese. Díky přesným přihrávkám navázal na vítěznou sérii a dovedl tým do finále poražením Vikings v semifinálovém boji. Ve finále se postavil proti favorizovaným New England Patriots. Foles se zapsal do historie tím, že jako druhý quarterback v historii zastavil Toma Bradyho na cestě za šestým titulem. Nikomu jinému, než Eli Meningovi se to nepovedlo.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Feb2018/2101422.jpg?d41d

Kromě titulu a statusu nejužitečnějšího hráče si Nick Foles připsal i další rekord. Stal se prvním quarterbackem, který během finále hodil touchdownovou přihrávku a sám i touch-downem skóroval. Eagles úspěšně zahráli akci “trick play“ o kterou se proti nim pokusili Patriots v základní části. Foles tak ukázal, že je schopný hrát stejné akce jako nejlépe hodnocený QB současnosti.

I přes úspěchy dosažené v uplynulé sezóně je budoucnost filadelfského quarterbecka nejistá. Na oficiální vyjádření je ještě brzo, nicméně vedení Eagles znepokojuje nestabilita Folesových výkonů. Hlavní trenér Doug Pederson před finále přiznal, že je potěšen dosavadním průběhem sezóny, zároveň ale doufá ve stejný průběh i v následujícím roce a to pod vedením Carsona Wentze. Naznačil vlastně to, že Foles se zase bude muset spokojit s rolí dvojky.

Jenže Nick Foles se momentálně těší získané pozornosti. Prokázal, že je cennou součástí týmu a pravděpodobně se nespokojí s pozicí záložního QB. Folesovi může očekávat lepší kontrakt od ostatních týmu, které budou moci investovat daleko větší peníze pro týmovou jedničku. A protože Eagles disponují dvěma QB vrcholné úrovně, není vyloučeno, že Folese uvolní a kromě peněz získají i lepší pozice v blížícím se draftu.

https://www.youtube.com/embed/qW1xbhW2PEE

Jak rychle se budou věci měnit, je závislé hlavně na zprávách o léčbě Carosna Wentze. Ten v průběhu superbowlu fandil svému týmu o berlích. A tak se může stát, že jeho zranění bude nepřekonatelným limitem do budoucí sezóny. Čas na úplné zotavení má do přípravných zápasů v srpnu 2018.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek