Výbuch v oblíbené destinaci: Z kavárny jsou trosky, 70 zraněných!

Výbuch plynu v domě v Olešné - 5

Plynová bomba vybuchla v kavárně ve městečku Velez-Malaga – a to v době konání jednoho z tradičních místních festivalů. Na fotkách z místa nehody je vidět, že exploze musela být obrovská.

At least 77 injured after gas explosion near Malaga resort #ValezMalaga #Spain https://t.co/M2onS2vAC1 pic.twitter.com/9hh4ilyIv8

— Sir Arnold Robinson (@uk_expat) 1. října 2016

Všude po zemi se válely kusy zdiva a zbytky z venkovní zahrádky. Podle místního deníku La Opinion de Malaga majitel kavárny vyhlásil poplach těsně před výbuchem. Lidé ale zřejmě nestihli zareagovat včas.

Zdravotníci měli s více než 70 zraněnými lidmi plné ruce práce, sanitek byl nedostatek a pacienty tak do nemocnice pomáhali dopravit i policisté, informuje BBC.

Večerní explozi zřejmě způsobil únik plynu, myslí si tamní starosta Antonio Moreno Ferrer. Případem se nyní zabývá policie i hasiči.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek