Vraždu dívky vyřešili po 31 letech! V poutech skončili rodiče

Policie na místě činu - ilustrační foto

Znetvořené tělo neznámé dívky svědci objevili u dálnice ve střední Francii v roce 1987. Její smrt se už dávno stala takzvaným kriminalistickým pomníčkem, stopy vychladly už před lety.

Zlom ve vyšetřování přišel až nyní. Policisté řešící úplně jiný případ odebrali vzorek DNA mladíkovi. A po porovnání v databázi ke svému překvapení zjistili, že je bratrem neidentifikované dívky, píše BBC.

Vystopovat rodiče mrtvé dívky pak už bylo velmi snadné. Žalobce z města Blois, poblíž kterého byla mrtvolka malé dívky v létě 1987 objevena, na tiskové konferenci oznámil, že oba rodiče jsou vyšetřováni kvůli vraždě dítěte a skrytí mrtvoly.

Rodičům je nyní 64 a 66 let a byli identifikováni jako Ahmed a Halima Touloubovi. Od roku 2010 spolu nežijí, policisté je tak zatýkali na dvou různých místech.

Žalobce Frédéric Chevallier také uvedl, že dívka se narodila v červenci 1983 a zemřela tak v pouhých čtyřech letech. Otec dívky vyšetřovatelům řekl, že jeho žena byla agresivní vůči dětem i jemu a že se mu prý ulevilo, když byl případ znovu otevřen.

Ahmed tvrdí, že mrtvou dcerku našel doma poté, co se vrátil z Maroka. Později rodiče její tělo pohodili u silnice. Halima naopak tvrdí, že za smrt dítěte může on, ne ona.

Případ je otřesný i proto, že na mrtvolce dívky bylo jasně patrné, že před smrtí musela snášet dlouhodobé brutální týrání. Mimo jiné měla na těle otisky lidských zubů, zlámané kosti a rány po pálení žehličkou.

Vyšetřování bylo po objevení mrtvolky nebývale rozsáhlé, přesto se tehdy nepovedlo dívenku identifikovat. Policisté případ odložili v roce 1997.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek