Vražda ve Zlíně: Úmrtí matky a dětí je plné záhad. Nikomu nechyběli

1. Rodinu nikdo nepostrádal

V domě zemřela šedesátiletá žena a její dvě děti – čtyřiatřicetiletá dcera a sedmatřicetiletý syn. Pokud byla starší žena v důchodě, jak je možné, že ani její děti nepostrádal například zaměstnavatel? Vypadá to, že nikdo ze zavražděných pravidelné zaměstnání nenavštěvoval.

Podle policie jsou příbuzní po smrti už několik týdnů, možná měsíců. Ze svědectví sousedů vyplívá, že je pravdivá spíše druhá varianta. Podle pošťačky, která rodině doručovala poštu, ji údajně nikdo nevybral až tři měsíce. I sousedé si všimli, že se v domě dlouho nesvítí.

Také podzimní výzdoba na dveřích nasvědčuje tomu, že byli obyvatelé domu zavražděni ještě před Vánoci, kdy se rodina obvykle navštěvuje. Zvláštní také je, že zavražděné našel otec. Ten však s nimi údajně nežije a dlouho s nimi nemluvil. Nikdo, ani on, nepostrádal příbuzné ani přes svátky?

2. Záhada okolo pronajatého domu

Rodina měla dům v pronájmu. Není jasné, jak vysoký byl jejich nájem. Před lety byla tato nemovitost v nabídce za téměř 20 tisíc korun za měsíc, bez poplatků za energie.

Tím, že dům neměla rodina ve vlastnictví, vyvstala další otázka. Kdo za nájem platil, když byli lidé po smrti? Strhávali se peníze automaticky z účtu?


3. Případný motiv

Zavražděnou rodinu nikdo ze sousedů nezná a ani jejich jméno. Údajně se však jednalo o bezproblémové lidi, kteří příliš často nebyli vidět venku a chovali kočky.

„Byli to moc hodní lidé a je strašné, co se stalo,“ řekla TN.cz jejich sousedka. Zatím není tedy jasné, kdo mohl mít motiv rodině ublížit. Jestli za vraždou stály například rodinné vztahy, loupež, nebo se jednalo například o vraždy a sebevraždu, ukáže až vyšetřování.

Zlínští lidé ale mají jasno, co se mohlo stát. „Vypraví se v okolí, že je zabila asi karma. Myslí si to skoro všichni. Mluví se o tom na každém rohu,“ řekla TN.cz sousedka rodiny.

V domě se však údajně našla krev, která měla být i na zdech. „Slyšela jsem, že se tam policajti mezi sebou bavili a ta jedna paní policistka říkala, že byla na zemi krev a na stěnách všude krev,“ popsala další žena ze sousedství TV Nova. Policie navíc případ vyšetřuje jako vraždu.

4. Rozkládající se těla

Lidé se pozastavují nad tím, že nikdo necítil z domu zápach. „Muselo to šíleně smrdět,“,“zápach se musel linout ulicí,“ stojí mezi komentáři. Dům měl plastová okna, který možná silný zápach zadržel.


5. Nezvěsné kočky

Rodina měla podle sousedů čtyři kočky, které si hrávaly před domem. I ty zmizely a nikdo je neviděl už dlouhou dobu. Policie ale o nálezu mrtvých zvířat v domě nemluví, i když tuhle informaci obvykle zveřejňují.

Kočky nikdo neviděl ani v okolí, pokud se zaběhly, když je přestala rodina krmit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek