Vrátí se na památný stadion sláva? Drnovický stánek mění majitele!

Fotbalový stadion Drnovice

Deset sezón v nejvyšší domácí fotbalové soutěži, slavné zápasy a to nejen proti Slavii či Spartě, ale také v Poháru UEFA, předchůdci dnešní Evropské ligy.

Stadion v Drnovicích, malé vísce na Vyškovsku, má za sebou minulost, na kterou mohou být místní právem hrdí. Fotbalisté, které si fanoušci pamatují především v modrých dresech, si tu zahráli třeba proti Mnichovu 1860, v jehož sestavě nechyběl ani světový šampión Thomas Hässler.

Jenže pak přišly časy o poznání horší. Kvůli nedostatku financí klub v roce 2005 sestoupil do druhé ligy a o rok později dokonce zcela zkrachoval.

Galerie: GALERIE: Fotbalový stadion Drnovice

Fotbalový stadion Drnovice – 2

Fotbalový stadion Drnovice – 1

Fotbalový stadion Drnovice – 3

Fotbalový stadion Drnovice – 6

Fotbalový stadion Drnovice – 7

Fotbalový stadion Drnovice – 8

Fotbalový stadion Drnovice – 9

Fotbalový stadion Drnovice – 10

Fotbalový stadion Drnovice – 11

Fotbalový stadion Drnovice – 12

Fotbalový stadion Drnovice – 13

Fotbalový stadion Drnovice – 14

Fotbalový stadion Drnovice – 15

Fotbalový stadion Drnovice – 16

Fotbalový stadion Drnovice – 17

Fotbalový stadion Drnovice – 18

Fotbalový stadion Drnovice – 19

Fotbalový stadion Drnovice – 20

Fotbalový stadion Drnovice – 21

Fotbalový stadion Drnovice – 22

Fotbalový stadion Drnovice – 23

Fotbalový stadion Drnovice – 24

Fotbalový stadion Drnovice – 25

Fotbalový stadion Drnovice – 26

Fotbalový stadion Drnovice – 27

Fotbalový stadion Drnovice – 4

Fotbalový stadion Drnovice – 5

A to byl konec světlých dnů pro místní stadion, který byl právem chloubou obce. Od té doby pomalu chátral a jako jediné východisko se jevil jeho prodej do nových rukou. Stadion ale v březnu loňského roku překvapivě vydražila brněnská společnost Mengas. Ta v té době existovala pouhé tři dny.

Nový majitel slíbil stadion opravit, stánek ale místo toho stále strádal. Dnes už je z něj pouze ruina fotbalového stadionu.

Jenže snad se zase blýská na lepší časy. Zastupitelé obce se totiž shodli, že jej koupí. Vyjde je na více než osm milionů korun.

„Částka není malá, navíc jde o zatížení do budoucna. Chceme opravovat kulturní dům, cesty i obecní budovy, jenže jelikož je stadion ve středu obce, velmi se nás to dotýká. A stále nevidíme snahu současného vlastníka o jakékoliv aktivity,“ uvedla starostka Zuzana Hermanová pro Vyškovský deník.

Klíčovým argumentem pro koupi stadionu přitom byl zájem o zachování fotbalu v obci, ale také fakt, že k němu patří i několik pozemků. „Kdybychom to neudělali nyní, čekalo by to obec do pár let. Stadion by dál chátral a někdo by se mohl zranit,“ uvedla zastupitelka Květoslava Synková.

Obchod měl ale i své odpůrce. „Mengas si stadion koupila a odpovědnost leží na obci. Peníze jdou využít rozumněji, než je dát spekulantům. Nejsem schopný překousnout přirážku,“ poukázal další ze zastupitelů Antonín Dvořák na to, že společnost stadion koupila v dražbě za 6,2 milionu a teď ho nabízí za cenu o 2,3 milionu vyšší.

Stadion nechal v Drnovicích postavit bývalý předseda tehdejšího Českomoravského fotbalového svazu, dnešní FAČR, Jan Gottwald. Drnovice tehdy vytáhl z 1. B třídy až do pohárové Evropy. Dočká se malý vyškovský klub další slávy?

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek