Vrah Dominika ve vězení neskončí. Budu bojovat, řekl zdrcený otec

Podezřelý z vraždy Dominika

Vraha devatenáctiletého Dominika zatkli jen několik hodin poté, co ho ubodal. I když mu za brutální vraždu hrozilo osmnáct let ve vězení a ihned na něj byla uvalena vazba, skončil v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích. Znalecké posudky určily, že je postižen schizofrenií a v době vraždy tzv. nebyl při smyslech. Místo vězení by měl prý podstoupit ústavní léčbu.

S výsledem soudu ale rodina Dominika nesouhlasí. „Jak je možné, že nikdo nevěděl o tom, že trpí schizofrenií? Nikdy ani nebyl u psychiatra. Žádné problémy a najednou po vraždě je z něj schizofrenik?“ diví se otec Jaroslav. „Údajně psal nějaké brutální texty, ale to byly takové ty rapové texty písní, to píše hodně lidí. A to prý svědčí ho jeho schizofrenii,“ dodal Jaroslav.

Je velmi zklamaný z toho, že se jeho rodině nikdo neomluvil. „Chtěl jsem, aby aspoň popřáli upřímnou soustrast jeho dvojčeti, Dominice. Nese to velmi těžce. Akorát jsem si vyslechl, že na mě podají trestní oznámení. Ani nevím za co, prý je obtěžuji,“ řekl s tím, že komunikace s příbuznými vraha probíhala přes sociální sítě. S jeho rodiči se osobně nesetkal, jen s jeho bratrem.

U místa, kde našli tělo Dominika, se scházeli lidé, aby zapálili svíčky. „Někdo to tam celé rozdupal, zapálil plyšáky, které tam synovi přinesli kamarádi. Naházeli je do řeky vedle,“ popsal otec, který z toho podezřívá kamarády vraha. „Kdo jiný by to udělal?“ ptá se.

Motivem vraždy měla být hádka kvůli dívce. Tomu věří i pozůstalí. Otec popsal okolnosti před tragédií. „Dominikovi jsem sehnal byt, kde bydlel i se svým dvojčetem. Chtěl jsem, aby se osamostatnili. Platil jsem jim nájem, oni si vydělali na ostatní z brigád. Jednou tam nechal přespat nějaké opilé kamarádky, byly ale nezletilé. Za to jsem mu moc vynadal,“ popsal otec s tím, že obě dívky jsou kamarádky vraha.

„Moc si to vyčítal, plakal kvůli tomu, nic takového dělat neměl a já mu za to vynadal,“ popsal otec události týden před smrtí. Jenže v hádce otci selhalo srdce a odvezla ho záchranná služba. „Ten tragický den byl s kamarády venku a pili. Kluci mi říkali, že se bál o můj život, že se bál, že zabil otce a plakal kvůli tomu. Ten vrah za ním přišel a řekl mu, že jestli chce umřít, tak mu klidně pomůže,“ popsal otec.

Mladík, který Dominka zavraždil, šel o něco později doprovodit domů jednu z dívek, která u Dominika přespala. „Po cestě zpátky ho ubodal,“ popsal otec, podle kterého moc dobře věděl, co dělá. „Odstartoval jsem petici. Sbíráme podpisy, chceme případ znovu otevřít,“ dodal. „Syna jsem moc miloval a udělám vše, aby jeho vrah zaplatil,“ uzavřel.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek