Vlaku se u Olomouce otevřely za jízdy dveře! Dráhy hledají příčinu!

Pád z vlaku

Krátce po půl osmé vyjel vlak z Olomouce. To, že jsou dveře jednoho vagónu otevřené, zjistila vlakvedoucí současně se strojvedoucím tři minuty po odjezdu z nádraží. Soupravu proto okamžitě zastavili a dveře zamkli klíčem.

Celý vlak pak putoval do depa, kde technici zjišťovali, co se přesně stalo. „My si stáhneme data z té dané jednotky a budeme zkoumat, k čemu přesně došlo, co může za to otevření těch dveří,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

Tento typ vlaku totiž prošel modernizací. Dostal nové dveře a elektronické zabezpečovací prvky.

Duchapřítomnost strojvedoucího a signalizace tak dnes možná zabránili tragédii, jaká se stala také nedaleko Olomouce předloni. Z vlaku jedoucího do Prahy vypadla dvouletá holčička.

Dveře byly zřejmě špatně zavřené už když souprava odjížděla ze stanice. Pád z vlaku, který jel víc než stokilometrovou rychlostí, neměla dívka šanci přežít. Případ soud ale zatím neuzavřel.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek