Vjel do lidí v New Yorku, popsal, co se dělo: "Hledal jsem pomoc!"

Oběť nehody v New Yorku

Ve chvíli, kdy vjel do lidí na Times Square, prý neměl všech pět pohromadě, podrobnosti si napamatuje, co napáchal, ho ale mrzí. Alespoň to řekl novinářům z New York Post v sobotu řidič Richard Rojas.

Byl to právě on, kdo šílenou a rychlou jízdou zranil 22 lidí a zabil 18letou dívku. Během rozhovoru se pořád snažil všechny přítomné utvrdit, že nezabil schválně, slyšel prý zlé „hlasy“, které chtěl umlčet.

Údajně už si domluvil i péči psychiatra, protože se chtěl zbavit psychických problémů a začít žít znovu. „Zkoušel jsem najít pomoc. Chtěl jsem upevnit svůj život, získat práci a přítelkyni,“ řekl uplakaný Rojas. Schůzku prý měli naplánovanou na pondělí, ta už se ale neuskuteční.

Zoufale potřeboval pomoc, které se mu nedostávalo. Proto prý 26letý bývalý mariňák sedl do auta a rozpoutal krveprolití. Ani jeho omluvy ale nic nemění na faktu, že připravil o život 18letou dívku, 22 lidí zranil a desítky dalších vyděsil k smrti. Vězení mu hrozí za vraždu druhého stupně a několikanásobný pokus o vraždu.

„Chci se pouze omluvit rodinám všech obětí… Chci se omluvit mé mámě,“ řekl Rojas, který je podle svých slov nyní stále velmi zmatený a šokovaný.

Rojas vjel do protisměru, pak jel tři bloky mezi lidmi. Podle policie byl zřejmě pod vlivem omamných látek. Jeho šílenou cestu natočily i kamery. Video není vhodné pro osoby citlivé povahy.

Na další video – tentokrát z pohledu svědka celého incidentu, se můžete podívat zde.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek