VIDEO: Ve štábu SPD musela už několikrát zasahovat policie!

Volby - BN

Atmosféra ve štábu SPD houstne, kvůli problémům strana několikrát přivolala policii. Do štábu totiž SPD nevpouští novináře, kteří přišli o akreditaci a ty, kterým ji vůbec nevystavila.

V prvním případě vyjížděli kolem druhé hodiny kvůli reportérovi z portálu info.cz. Ten měl sice podle jeho slov dvakrát potvrzenou akreditaci, ta mu ale byla v noci na sobotu zrušena. To se ale dozvěděl až u vstupu. Důvodem ke zrušení akreditace měly být lživé informace, které měl portál o straně zveřejnit.

I když tajemník strany nechtěl provinění konkretizovat, zavolal na novináře policii. Ta se celou situací dál zabývá. Na otázku, jestli byl přivoláním policie zaskočen, novinář odpověděl: „Mě u tohohle hnutí nepřekvapuje téměř nic po tom, co jsem tady zažil.“


Novinářka se odpovědi na otázku, proč ji do štábu SPD nepustí, nedočkala:

„Že prý je tady nějaký další zneuznaný novinář?“ ptal se tajemník Jaroslav Staník poté, co novinářům sdělil, že očekává dodržování pravidel, které strana stanovila. Na základě čeho vydává strana akreditace, odmítl tajemník strany komentovat.

Další problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Do štábu se podle ČTK snažila dostat další neakreditovaná novinářka.

Už ve 14:45 vyjížděli policisté do štábu SPD znovu. Tentokrát kvůli novinářům České televize, které pořadatelé také odmítli vpustit.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek