VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

hasiči

Na švýcarskou vesnici Bondo se zřítila obrovská lavina kamení, půdy a bahna. Ačkoli od středy evakuovaly úřady stovky lidí, osm lidí se po sesuvu pohřešuje, informuje CNN.

Kromě místních zmizeli i turisté německé a rakouské národnosti. Po možných obětech pátrají záchranáři, situaci monitoruje shora vrtulník.

Bondo se nachází jen kousek od italských hranic. Asi 200 vesničanů se nemůže kvůli nánosům vrátit domů, sdělila policie. Podle odhadů se na vesnici zřítily asi čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna.

Nánosy půdy pohřbily 12 hospodářských budov, včetně stodol a stájí. A nebýt varovného systému, který byl ve vesnici nainstalován po sesuvech v roce 2012, mohla být katastrofa mnohem horší. Systém ale upozornil záchranné složky a ty mohly rychle zasáhnout, informuje The Guardian.

Sesuv půdy ve Švýcarsku:

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek