VIDEO: Muži se v metru zastavilo srdce, šlo o každou vteřinu

Ve čtvrtek večer šlo při záchraně muže, který zkolaboval ve stanici metra Muzeum v Praze o každou vteřinu. Na záběrech, které zveřejnila Městská polici hlavního města Prahy je vidět, jak muž zničehonic padne bezvládně k zemi.

Toho si naštěstí všimli další lidé, kteří stáli okolo a okamžitě začali s oživováním a zavolali pomoc. Na místo okamžitě vyrazili strážníci městské policie s automatizovaným defibrilátorem.

„Na nástupišti již muži poskytovali první pomoc mladík a žena, kteří prováděli nepřímou masáž srdce. Strážníci muži připevnili defibrilátor, který ihned doporučil výboj. Po dalším elektrickém výboji došlo k obnovení srdeční činnosti a muž začal sám dýchat. Na místo se vzápětí dostavili záchranáři,“ potvrzuje městská policie na sociálních sítích.

https://www.youtube.com/embed/e3K801pdOlw

Muž vzápětí nabyl vědomí, byl ale zmatený a odmítal se záchranáři spolupracovat. Odstraňoval si z těla elektrody a snažil se vytáhnout si zavedenou kanylu. Hlídka musela muže znehybnit a pomoci záchranářům s transportem do sanitky.

„Záchranná služba následně za asistence strážníků pacienta převezla k ošetření do jedné z pražských nemocnic,“ doplňuje zpráva policistů.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek