VIDEO: Důchodce (86) se řítil po D4 v protisměru! Hrozí mu pět let

Dálnice - ilustrační foto

Událost se stala 20. listopadu loňského roku. Řidič Toyoty Yaris najel z kruhového objezdu, který se nachází na silnici I/18 u Skalky, na nájezd vedoucí na dálnici D4 ve směru na Prahu. Chtěl ale jet do obce Dubenec.

„Nejdříve proto vjel do odbočovacího pruhu od Strakonic a následně se zařadil do rychlostního pruhu ke středovým svodidlům. Proti směru jízdy pokračoval přes čtyři kilometry, až do prostor křižovatky Háje, kde měl dálnici opustit,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Jen souhrou šťastných náhod a včasných reakcí protijedoucích řidičů se nikomu nic nestalo. Jednomu z nich se podařilo seniorovu jízdu natočit na kameru.

Díky tomu se podařilo policistům totožnost muže odhalit a koncem ledna ho obvinili z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. „Za uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek