Vichřice už má čtvrtou oběť! Na muže spadl při procházce strom

Řádění vichřice - zablokovaný vlak na Českolipsku

„Kolem šestnácté hodiny jsme přijali oznámení o nálezu mrtvého muže v lesním porostu u Lipin na Benešovsku. Jednalo se o muže ročník 1934,“ uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Markéta Schindlová.

Na 83letého muže spadl při procházce strom. Na místě byl mrtvý. „Policisté zjistili, že se jednalo o seniora, který kolem poledne odešel na houby a vycházku se psem,“ doplnila Schindlová.

„Lékař záchranné služby byl na místo přivolán kvůli ohledání těla zemřelého,“ potvrdila pro ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Jde přitom už o čtvrtou oběť vichřice. Kromě důchodce na Benešovsku zabily padající stromy ženu u Starče na Třebíčsku a muže v Jičíně. V pondělí pak podlehl následkům zranění, která utrpěl poté, co na něj spadl strom, muž z Bělé pod Bezdězem.

Nedělní vichřice byla nejsilnější od orkánu Kiryll, který zpustošil Česko v roce 2007 a vyžádal si také čtyři lidské životy. O víkendu bylo půl milionu lidí bez dodávek elektřiny, v úterý zůstávalo bez proudu přes deset tisíc lidí.

Hasiči během jediného dne vyjížděli k více než 7000 událostem, nejčastěji k popadaným stromům a strženým střechám. Nárazy větru dosahovaly rychlosti 180 km/h, nejhorší byla situace na horách.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek