Věznice neví co s vražedkyní z Anděla. Nemá nikoho na její léčbu

Vražedkyně z Anděla před soudem - 3

Jak Právu potvrdil generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal, v žádné věznici či vězeňské nemocnici není pracoviště zabývající se sexuologickou léčbou žen. V Kuřimi mají pouze experty na mužské úchylky, kteří spolupracují s brněnskou psychiatrickou léčebnou.

„Na sexuologické ochranné léčení pro ženy aktuálně nemáme akreditaci, a tudíž ho nezajišťujeme. Budeme muset vyhodnotit její psychický stav a uvidíme, co dál. Jestli bude někam docházet, anebo ji budeme někam dovážet, či zajistíme externí odborníky z řad sexuologů, což je ale fakticky pouze ambulantní léčba,“ řekl včera Právu Dohnal.

Případ Sudků je totiž podle něj i pro Vězeňskou službu naprosto ojedinělý. „Takovou ženu odsouzenou k sexuologickému ochrannému léčení snad nemáme žádnou,“ podotkl Dohnal s tím, že jeho úřad nejprve vyčká na písemné přesné znění úterního verdiktu, aby měl jasno, jaké kroky může podniknout.

Podle mluvčí pražského městského soudu Markéty Puci další postup záleží čistě na volbě Vězeňské služby, protože soudní senát nařídil Sudků ústavní léčbu buďto v průběhu výkonu trestu, nebo až po jeho skončení. Avšak představa, že by ženu, která podle znalců trpí útočným a nekrofilním sadismem, nechali ve vězení minimálně dvacet let bez léčení a čekali až na konec trestu, nezní příliš reálně, domnívá se list.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek