Většina stran neřekla, koho podpoří v boji o Hrad. Čas se krátí!

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček

Do prezidentských voleb určitě nepůjde senátor za ODS Jaroslav Kubera, prý z rodinných důvodů. A už včera oznámilo hnutí ANO, že nebude nominovat vlastního kandidáta. Uzávěrka přihlášek prezidentských kandidátů je sedmého listopadu.

Jedny volby skončily a už zhruba za tři měsíce budeme volit zase – nového prezidenta – Většina politických stran se ale ještě nerozhoupala, aby některého z kandidátů podpořila. Prý nestíhají. Nevyjádřilo se například ANO, komunisté ani ODS.

Konkrétní jméno zatím oznámily jen dvě strany – lidovci a STAN. A shodly se na bývalém předsedovi Akademie věd Jiřím Drahošovi. To v TOP 09 zatím vědí, koho nepodpoří – Miloše Zemana. Podle politologů by ale podpora politiků mohla kandidátům i uškodit.

Pokulhává i možnost nominovat vlastního kandidáta. Hnutí ANO prý vlastního kandidáta do prezidentské volby nepostaví, šéf hnutí Andrej Babiš dokonce přiznal, že zapomněl na blížící se uzávěrku přihlášek prezidentských kandidátů.

Vlastního kandidáta ale nevyloučili komunisti, SPD Tomia Okamury o tom prý bude zatím jednat a sociální demokraté na dotaz, koho by do boje křeslo prezidenta navrhli, nereagovali.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek