VELKÁ ŠOU! Český gólman se porval. Tleskala mu celá aréna!

Jakub Kovář

Pokud na sebe ještě v zámoří nestihl Machovský upozornit, tak duel Toleda s Kansasem mohl posloužit jako ideální vizitka. Šou, při které stáli diváci na nohou, a při které komentátor zápasu šílel, gradovala sedm minut před koncem duelu.

Massive brawl breaks out near end of Saturday’s game between the Toledo Walleye and Kansas City Mavericks. Video courtesy @BCSNsports. https://t.co/MCpOYU3Wli pic.twitter.com/dmlT4QPeKR

— The Blade (@toledonews) February 11, 2018

Toledo vedlo jasně 4:0 a Machovský už zapsal 22 úspěšných zákroků. Pak ale přišla hromadná bitka, do které se jako první zapojil gólman hostů Mason McDonald. To samozřejmě nenechalo Machovského klidným a vystartoval svému rivalovi naproti.

Ukázalo se, že rodák z Opavy má pro strach uděláno a prát se rozhodně umí. Sám sice měří skoro 190 centimetrů, McDonald je ale ještě o 4 čísla vyšší. Přesto během chvilky sundal soupeři dres přes hlavu pak ještě držel gólmana Kansasu v klinči. Když bitka skončila, mohl zdravit publikum vítězným gestem. „Nikdy jsem se nepral a nazažil něco podobného. Ale musíte na to být připravení a pak si můžete užívat nadšení fanoušků,“ řekl po bitce.

End of the Melee tonight.

Machovsky:

„I’ve never been a part of something like that. You have to enjoy the moment and get the crowd going.“ pic.twitter.com/1QAc57SDQg

— Mark Monroe (@MonroeBlade) 11. února 2018

Matěj Machovský odcházel před sezonou z moře s šancí bojovat o místo v sestavě Detroitu Red Wings. Ve farmářském týmu Grad Rapids Griffins ale zůstal jen trojkou a tak vzal s díky angažmá v Toledu. V ECHL je momentálně nejlepším gólmanem soutěže, skautům také ukázal, že se nebojí ani bitky.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek