Věděli jste to? Oscarový Heath Ledger se proslavil díky filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím!

O Heathovi je známé, že své role chtěl dovést vždy k dokonalosti a to podle něj nešlo jinak, než se hereckou postavou opravdu stát. To se mu ale bohužel stalo osudným. Když přišla nabídka na roli Jokera ve filmu Temný rytíř, vzal to opravdu vážně. Heath o Jokerovi řekl, že je „psychopaticky vraždící schizofrenický klaun s nulovou empatií“. Ale jak bylo Heathovým zvykem, do role se opravdu intenzivně ponořil. Permanentní stres a dlouhodobé pracovní vypětí ho přinutilo začít bát různé prášky, což bylo v kombinaci s jeho psychickým i fyzickým stavem vražedné. 22. ledna 2008 zemřel a Joker se tak stal jeho poslední rolí.

Zde je několik zajímavostí, které jste o Heathovi možná nevěděli:

Půl roku po jeho smrti byl do kin uveden film Temný rytíř, který jen za první víkend vydělal přes 158 miliónů dolarů a celosvětové tržby dosáhly jedné miliardy dolarů.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2016/1932716.jpg?d41d

Dne 12. ledna 2009 za roli Jokera získal cenu Zlatý glóbus in memoriam a 22. února 2009 získal za tutéž roli, jako druhý herec v historii dokonce Oscara in memoriam.

O roli Patricka ve filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím se ucházela taková herecká esa, jako byl například Josh Hartnett nebo Ashton Kutcher.

V roce 2003 byl vyhlášen australským časopisem GQ „mužem roku“.

Když se ve filmu 10 důvodů, proč Tě nenávidím Kat (Julia Stiles) ptala Patricka (Heath Ledger) na přízvuk, odpověděl jí, že žil v Austrálii. Heath Ledger se skutečně narodil v Perthu v západní Austrálii.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2016/1932714.jpg?d41d

Jeho role Ennise del Mara ve filmu Zkrocená hora zaznamenala velký úspěch a Heath za ni byl nominován na Oscara a na Zlatý glóbus.

Jake Gyllenhaal, který ve filmu Zkrocená hora byl jeho homosexuálním partnerem, se stal kmotrem Heathovy dcery Matildy Rose.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2016/1932717.jpg?d41d

Německý dokumentární seriál s názvem „Too Young To Die“ v epizodě věnované Ledgerovi přinesl ukázky z jeho deníku.

Jeho další slavné filmy byly například Patriot, Příběh rytíře nebo třeba Casanova.

http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/440xX/Nov2016/1932715.jpg?d41d

Nezapomeňte se na film 10 důvodů, proč Tě nenávidím v hlavní roli s Heathem Ledgerem a Julií Stiles dívat v sobotu v 17:25 na Nově!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROGRAM NA SVÁTKY: Báječné Vánoce na Nově! Těšte se klasiku i filmové hity

Návrat Terezy Pergnerové na obrazovky Novy! Bude moderovat novou reality show

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek