Ve Francii a Švýcarsku zatkli 10 lidí kvůli podezření z terorismu

V Itálii zabavili zásilku drogy Islámského státu

Policie v několika oblastech Francie podle listu Le Parisien zatkla celkem devět lidí. Desátý člověk, který je podle francouzských médií pravděpodobně hlavním podezřelým, byl zatčen ve Švýcarsku.

Zatčeným bylo v rozmezí mezi 18 a 65 lety, zadrženi byli také dva bratři, všichni byli zadrženi v rámci velké protiteroristické akce, vyšetřování začalo už červenci minulého roku.

V současné chvíli policie podezřelé vyslýchá. V rámci zatýkání nebyly zadrženy žádné zbraně, bylo ale zabaveno velké množství počítačového vybavení, uvádí portál Le Parisien.

Kvůli podezřelému ve Švýcarsku byl zřízen společný vyšetřovací tým. Díky spolupráci se podařilo odhalit podezřelého, který figuroval na sociálních sítích. Ukázalo se, že byl ve spojení s třináctiletým klukem, který byl zatčen 20. června kvůli podezření, že chce útočit nožem.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek