Vdovec se rozhodl splnit přání své ženy. Toužila stát se matkou

Nathan Hrdlicka s přítelkyní

„Mít kousek Emmy u sebe, bude pro mě ten nejkrásnější dar,“ řekl zdrcený Jake. Dobře vím, jak si přála stát se matkou,“ dodal. Než zemřela, lékař vytvořil devět embryí z vajíček Emmy a spermatu jejího muže.

Mladá žena věřila, že se stane matkou. Lékař jedno vajíčko Emmy úspěšně aplikoval, krátce poté ale nemoci podlehla. Po její tragické smrti však lékař oznámil rodině, že se jednalo o mimoděložní těhotenství, takže by dítě stejně nepřežilo. „Musím říct, že mě to možná trochu uklidnilo. Pokud je nebe, tak si tam naše nenarozené dítě vzala sebou,“ popsal zdrcený muž.

Liz Beggová, která byla její kamarádkou na střední škole, se sama ozvala, že by její embryo odnosila. Lékař ho mladé ženě aplikuje ještě tento měsíc. Jake doufá, že tak bude mít „kousek“ milované manželky u sebe. Zároveň splní její sen o dítěti aspoň částečně.

„Věřím, že Emmy tam někde je a dohlíží na mě. Je to jeden z důvodů, proč tak moc chci, aby na mě byla hrdá,“ popsal. Pár měl svatbu loni v září. Emmy zemřela letos v červnu ve věku 31 let.

V den, který měl být jejich prvním výročím svatby, napsal na sociální síť. „Za náš vztah snad nebyl den, kdy bych se neštípl do ruky. Pořád jsem nevěřil, jak někdo tak úžasný, jako byla ona, se mnou může být,“ napsal.

„Jsem moc vděčný za každý den, co jsem s tebou mohl prožít,“ napsal své mrtvé ženě. Pár se do sebe zamiloval už v 16 letech, ale rozešli se, když šli na univerzitu každý jinam. Byli ale stále v kontaktu. I o několik let později, když Jake odcestoval do Austrálie, kde měl praxi jako lékař a Emmy pracovala v Anglii jako učitelka.

Později si k sobě opět začali hledat cestu jako partneři. Jejich vztah fungoval i na dálku a začali plánovat společnou budoucnost v Anglii. Přišla ale zdrcující zpráva. Emmy byla jednou z 300 pacientů, kteří byli v Británii diagnostikováni s méně běžnou formou rakoviny, rakoviny štítné žlázy. Tragická zpráva jejich plány ale nezničila. Splnili si sen o svatbě a znovu je rozdělila až smrt.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek