Vandal vzal zákon do svých rukou. Trestá řidiče za špatné parkování

Parkování

Výsledek řádění vandala, který ve zlínské čtvrti Padělky bere spravedlnost do svých rukou, naštvalo majitele aut. Na špatné parkování doplatila i mladá žena, která otázku, kam ve staré činžovní zástavbě odstavit auto, řeší každý večer.

„Takže jsem to zastavila na vodorovném značení. No a další den přijdu k autu a zjistím, že mám celé auto značně poškrábané,“ řekla majitelka poškozeného auta. Vůz jejího manžela dopadl ještě hůř. Kromě škrábanců měl propíchané pneumatiky a ohnuté zrcátko.

„V této lokalitě evidujeme celkem pět oznámení o poškození vozidel. Ve dvou případech se jednalo o poškrábanou karoserii, ve třech o auto polité barvou,“ řekla mluvčí policie Monika Kozumplíková.

„Se někdo naštval, že auta parkují tam, kde parkovat nemají, například tady na tom místě, kde vlastně můžete vidět zbytky té barvy z prvního politého auta,“ řekl jeden z místních obyvatel. „Svým způsobem si za to trošku můžou asi sami, že to sem staví ty auta a znemožňují ostatním přístup, ale na druhou stranu je to teda prasárna,“ dodal další.

Místní lidé se domnívají, že samozvaný strážce předpisů může mít na svědomí mnohem větší škodu. Někteří si poškození ještě nemuseli všimnout nebo je nenahlásili na policii. Na rozdíl od učitele angličtiny, který ve Zlíně žije teprve od jara. Jeho auto se stalo terčem útoku už dvakrát. „Nechápu, proč to někdo udělal. Je mi z toho velice smutno, ale nechci nikoho obviňovat,“ řekl muž.

„Tyto případy šetříme podle výše způsobené škody, buď jako přestupek proti majetku, nebo jako trestný čin poškození cizí věci,“ řekla mluvčí policie Monika Kozumplíková. V prvním případě pachateli hrozí několikatisícová pokuta, v tom druhém až roční vězení.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek