Vandal rozbil půlku hřbitova. Ničil náhrobky a vytrhával i kříže

Posprejovaný kostel na Olšanech

Na nevelkém hřbitově vandal poničil hned třináct hrobů, což je celá polovina. Hroby mají vykopnuté skleněné výplně, poničené náhrobky a na některých jsou dokonce utrhané ķříže.

Jeden z poničených hrobů patří rodině sedmaosmdesátileté místní rodačce Ludmile Bártíkové, která tam má pohřbené rodiče a manžela. „Skleněné baňky byly rozbité. Syn to musel opravit,“ kroutí hlavou nad vandalstvím majitelka poničeného hrobu.

Ani ona , ani další místní lidé nechápou jak mohl někdo něco takového udělat. „Takovej člověk, když něco takového udělá, už je schopnej udělat cokoli,“ myslí si Ludmila Bártíková.

Pachateli nebo pachatelům pomohlo i to, že malý venkovský hřbitov je až daleko za obcí, a tak je nikdo během jejich řádění nevyrušil. „To byla nejspíš děcka z těch chat tady v okolí. Nudí se,“ odhaduje jeden z místních, Roman Smejkal.

„Případ vyšetřujeme jako podezření ze dvou trestných činů, a to poškození cizí věci a výtržnictví. Za to může pachateli hrozit až dvouleté vězení,“ řekla TV Nova Jana Kroutilová, mluvčí policie v Třebíči.

Už teď je ale jasné, že vypátrat toho, kdo to udělal bude zřejmě složité. I proto žádají policisté o pomoc veřejnost, aby se na ně s jakýmikoli informacemi o případu obrátila.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek