Vandal poničil pravoslavný kostel na Olšanských hřbitovech

Vandalové poničili pražské podniky a stanici metra - 6

Oznámení o poničeném Chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice na Olšanech dostala policie dnes. Čin dosud neznámého vandala se stal patrně v noci. Vodítkem pro polici, která pachatele hledá, může být to, že nápisy jsou v azbuce a v ruštině.

„Pachatel na kostel nasprejoval azbukou nápisy jako Allahu Akbar či Smrt nablízku,“ potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle policie je škoda asi padesát tisíc a případ je zatím posuzovaný jako výtržnictví a poškozování cizí věci.

Případ by možná mohl pomoci objasnit incident, který se u kostela v noci také stal. Podle svědectví, které má TN.cz k dispozici, tam jeden muž tropil podivné výtržnosti. Zul si boty a házel je po ikonostasu, což je cosi na způsob oltáře.

Kvůli této výtržnosti na hřbitovy vyjížděli policisté už včera večer. „Odvezli jsme muže k ošetření do nemocnice. Ale jestli má poškození kostela souvislost s ním, zatím nejsme schopni říct,“ dodal mluvčí policie Jan Daněk.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek