V Praze se pohřešuje duševně nemocná žena, muže být agresivní

Michaela Muzikářová

Kvůli Střednímu mentálnímu postižení užívá pohřešovaná Dagmar Matějková prášky proti epilepsii, antidepresiva a neuroleptika. V případě přerušení léčby může být žena agresivní. Pohřešovaná vyrazila v pondělí ráno na Prahu 7 do terapeutické dílny, do této chvíle ale nedorazila.

Pohřešovaná se navíc podle policie velmi špatně orientuje v prostoru, je schopna orientovat se pouze v místech, které důvěrně zná.

V době odchodu z jejího bytu na sobě měla modrou zimní bundu s růžovým vzorem, větší růžovou šálu, oranžovou čepici, modré kalhoty a béžové boty. U sebe má pravděpodobně i doklady, mobilní telefon ale nechala doma.

„S ohledem na zdravotní stav pohřešované a s ním spojenou možnou agresivitu apelujeme na všechny, aby se ženu nepokoušeli zadržet sami, ale pokud možno neprodleně přivolali policisty,“ vysvětlil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

V případě, že máte jakékoli informace o pohybu pohřešované, kontaktujte policii na lince 158.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek