V plzeňské zoo slaví, narodila se jim hned dvě mláďata pásovce

Sklípkani v ZOO Praha

Dvojčata pásovce štětinatého Dominika a Dunubias si vůbec neuvědomují, jak důležitá jsou. Odchovat pásovce v zajetí je hodně složité a v Plzni se to podařilo zatím jen třikrát. Teď se ale úplně poprvé narodila mláďata hned dvě.

„Předtím jsme měli postupně tři jedináčky, Bertičku, Cyrila a Pedra,“ uvedl mluvčí plzeňské zoo Martin Votruba. „Je velice náročné ty pásovce odchovat, protože samice potřebuje absolutní klid,“ vysvětlila ošetřovatelka Lenka Václavová.

Kromě houževnatosti jsou dvojčata unikátní i vzhledem. Nesplňují totiž úplně přesně „tabulkové rysy“ pásovců štětinatých. „Normálně ten pásovec je růžový, má ty spoje mezi těmi páskami růžové, ale tyhle naši sou do černa, ale zase mají naopak bílý štětiny,“ doplnila Václavová.

Roztomilost těmhle zvířatům původem z jižní Ameriky nechybí. A tak by možná nejednoho z vás napadlo pořídit si pásovce jako domácího mazlíčka. To prý ale není dobrý nápad.

„Vydává velice intenzivní zápach, navíc má opravdu silné drápy a velice dobře hrabe,“ popsala Václavová a mluvčí zahrady Votruba dodává: „Jsou historický záznamy, kdy se zahrabal i do asfaltové silnice. To znamená, že chovatelé musí mít velice silné betonové podlahy.“

Mláďata pásovců Dunubias a Dominika jsou zatím u maminky, návštěvníci Plzeňské zoo je uvidí během několika týdnů.

Author: Mediafax

Zprávy převzaté z agentury Mediafax. Aktuální dění sleduje tým 120 reportérů, editorů, fotografů a grafiků, kteří mají zkušenosti z tištěných i elektronických médií. Agentura Mediafax má také k dispozici vlastní síť regionálních zpravodajů na 24 místech České republiky.

Sdílet příspěvek